Endodoncja to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem kanałów, polegająca na dokładnym ich oczyszczeniu a następnie szczelnym wypełnieniu. Leczenie kanałowe jest jedyną alternatywą dla usunięcia zęba i daje szanse na jego uratowanie, a przez to uniknięcie konieczności drogiego protetycznego uzupełnienia braku w uzębieniu.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Wnętrze zęba to 3 – 4 milimetrowa komora z ujściami kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetrów. Same kanały mogą być zakrzywione, wąskie lub niedrożne. Dlatego dentysta endodonta musi posiadać ogromne zdolności manualne, cierpliwość i doświadczenie. Tak precyzyjne leczenie możliwe jest tylko przy użyciu mikroskopu optycznego, który sprawia że stomatolog nie działa „po omacku”. W gabinecie Centrum Stomatologii i Protetyki Pabdent w Pabianicach dysponujemy mikroskopem optycznym SmartOptica Seliga. Mikrosilnik endodontyczny, endometr, skaler z koncówkami endodontycznymi to urządzenia niezbędne do zaawansowanego leczenia kanałowego używane przez stomatologów w naszym gabinecie. Chcąc skrócić czas leczenia i ilość wizyt staramy się, aby w miarę możliwości, leczenie endodontyczne przeprowadzić na jednej wizycie.

Polecamy wizyty u naszych specjalistów:

Dr n.med. Sławomir Ledzion jest specjalistą stomatologii i endodoncji, wieloletnim pracownikiem Zakładu Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zastępcą kierownika zakladu. Przyjmuje w Centrum Stomatologii i protetyki Pabdent w Pabianicach.

Podejmuje się leczenia w skomplikowanych przypadkach m.in.:

  • nietypowej budowy kanałów /zakrzywione,wąskie,niedrożne/
  • stanów zapalnych miazgi
  • konieczności wtórnego leczenia kanałowego /nieprawidłowo wypełnionych/
  • powikłania leczenia kanałowego /złamane narzędzie kanałowe, perforacja ściany kanału/

Cennik

ENDODONCJA

Leczenie kanału – 300 – 350 zł

Wtórne leczenie kanału – 350-450 zł

Usuniecie złamanego narzędzia/wkładu – 200 zł

Zamknięcie perforacji kanału – 200 zł